19 Kasım 2008 Çarşamba

Özgürlük Gerçekmidir,

Öz gürlük gerçekmidir.
Hem globalleşmeden hem Liberalizm hem Kapitalizm den bahsedicez.
Dünya ile entegre olucaz. Ama özgür olucaz. Peki nereye kadar özgür olabilyoruz.
Nedir bu özgürlük kardeşim.Diye sorduğumda aklıma ilk gelen soru..Ne diyon leyn.Bize de aynından ondan bundan ortaya karışık bişeyler yap işte.Bana niye yok onlara varda ? Gibi karmaşık çapraşık cümleler geliyor.

Yahu sen bunu yapıcam dedinde sana mazaretsiz işkencemi yapıldı.Yada hapsemi atıldın kanunsuz bişey yapmadığın halde.Ki idam da kalktı.Yani asıcaz bi kaçını bak bidaha yapabiliyorlarmı diye bişeyde diyemezler.

Peki nerden çıktı şimdi 50 küsür yıllık uyuyan güzel ÖZGÜRLÜK söylemleri.

Acaba Solumu canlandırıyoruz ?Seçim yatırımımıdır. Ki anlamışta değilim.Bu kadar büyük paralar dönüyosa hep söylerim yanlış iş yapıyoruz diye.Bizde siyasete girelim sermayesi ne kadarki ? Gerekiyorsa onlardan olmadı şunlardan oluruz.Yada bunlardan ...Özgürlük savunuyoruzya. Nasıl olsan Hepimiz kardeşimz adem babadan.

Ya değilse... Başka bir ergenekon yada benzeri bi oluşum yada gizli ellermi aman allahım...Evet evet olabilir.Birileri yine bizi karıştırıyor.Dicem demesinede zaten oynanmayan yerimiz kalmadı.Zühreviyeten.Kurcalasalar ne olur.
Yokmu en güvenilen kurumların içerisinde dışarıda eğitim alıp gelmiş ler. Yada anladınız işte..

Peki ya aslında sıkıntıları oturup konuşmak teklifleştirmek ki bazı şeyler yazılı değildir,, değilmi.Halletmek yerine neden heryerde bir düğmeye basılmış gibi hep bir ağızdan Aynı cümleler çıkıyor Fenerbahçe ,Cimbomcom ,Kara Kartal gibi.Peki neden bu insnalar maç yapamıyorlarmı.Deplasmana çıkarken kollarına damgamı vuruluyor ? Sahalarımı yok ?
Nedir yani sorun baktığımda yerel koşulların haricinde başlarını çeken insanların ve yandaş görünen yalakaların dışında aslında ben çok bi sıkıntı görmüyorum.Kimseden pasaport istenmiyor.Seyehat edilebiliyor. Alışveriş serbestisi var.İstediğin mekana girip istediğin alışverişi yapma hakkın var.Haaa sadece çikolata renkli bir başkanımız yok..

Sorun buysa yazalım gazetelere ,çıkalım tvlere baktık olmadı yürüyelim sokaklarda yapsın devlet baba.Ha devlet biziz o zaman hükümet yapsın da bu hükümet kim yaw.
Hiphop R&B de moda oradan bi kaç artiz çıkartır rant bile yapabilriz bundaan.
Çok rahatsız edici çoook..

Hiç yorum yok: